Які дріжджі для браги під самогон краще
Магазинні алкогольні напої рідко вирізняються бездоганним складом. Тим більше не варто очікувати на відмінну якість від продукту бюджетного сегменту. Такий алкоголь виготовляють із низькоякісного спирту та додають до нього шкідливі барвники. Тому багато росіян вважають за краще самостійно робити самогон.
Але для цього напою підходять не будь-які дріжджі. Адже не всі вони забезпечують максимальну частку спирту у отриманому продукті. Розглянемо, які дріжджі для браги під самогон краще і якими вони відрізняються властивостями.
Ознаки відповідних дріжджів
Ці товари не можна ділити на погані та добрі. Адже дріжджі можуть бути якісними, але не підходящими для самогоноваріння. Продукція, що застосовується для цієї мети, оцінюється за такими параметрами, як:
- Швидкість початку бродіння. Чим швидше розпочнеться процес, тим краще.
- Несприйнятливість бактерій до спирту. Турбо-дріжджі та штами сповільненої дії не повинні гинути у спиртовому середовищі високої міцності.
- Формування піни. Пінна шапка прикрашає пиво, але не самогон.
- Кількість одержаного спиртового продукту на виході.
- Наявність специфічного аромату. Брага не повинна мати стороннього запаху.
З хороших спиртових дріжджів виходить прозорий самогон без неприємного присмаку та аромату.
Види дріжджів
Дріжджі бувають природними (дикими) та штучними (культурними). Природні знаходяться на листі рослинності та на оболонках плодів. Вони підходять виготовлення домашніх вин. Найчастіше для таких цілей використовують виноград. Якщо вона кисла, можна додати цукор.
Домашні алкогольні напої роблять і з інших продуктів:
- садових та лісових ягід;
- груш та яблук;
- шипшини;
- пшениці;
- родзинок та інших складових.
На перерахованих видах сировини також є дріжджі.
Природні мікроорганізми вимагають обережного поводження, тому що вони дуже непередбачувані. Такі штами не забезпечують стабільного бродіння, але їх все одно використовують у домашньому виноробстві та самогоноваренні.
Штучно зроблені дріжджі підходять не тільки для випікання хліба та здоби. Їх застосовують і в процесі приготування спиртових напоїв: вина, пива та самогону. Але одні різновиди цієї продукції більше підходять для самогоноваріння, ніж інші. Розглянемо докладніше кожен із типів.
Хлібопекарські дріжджі
З назви зрозуміло, що це продукт призначений для кулінарних цілей. Але його часто купують і для приготування браги через низьку ціну. Якщо ж вартість не важлива, краще вибрати інший тип, тому що ці дріжджі мають чотири відчутні недоліки:
- Не можуть забезпечити високої фортеці браги. Досягти виходить максимум 14 градусів.
- Надають напоям зайвий смак та аромат.
- Відрізняються повільним бродінням.
- Виділяють багато піни.
Пивні різновиди
Для приготування пива використовують спеціальні види дріжджів. Деякі з них підтримують бродіння тільки в теплі, інші блукають при температурі не вище 15 градусів. Від вибору різновиду залежить запах, смак, тривалість виготовлення та термін зберігання пива. Враховуйте це, купуючи якісні пивні дріжджі .
Винний тип
Ці дріжджі найбільше підходять для вин, але їх можна використовувати і для приготування самогону з натуральних ягід або плодів. У цьому випадку виходить брага із фруктів, яку потім переганяють і перетворюють на міцний алкогольний напій.
Спеціальні спиртові штами
Для приготування самогону, рому та віскі краще купувати спиртові дріжджі, тому що вони:
- Проходять повний цикл бродіння не довше ніж за тиждень.
- Майже не утворюють піни.
- Забезпечують високу фортецю браги.
- Не надають кінцевому продукту непотрібних запахів та присмаків.
Швидкісні турбо-дріжджі
Найкращими для самогоноваріння вважаються турбо-дріжджі. З них можна отримати брагу міцністю 21 градус. Ця продукція скорочує термін бродіння до 2-3 днів. Вона не піниться і не боїться високої температури. Єдиний недолік таких товарів – висока ціна за пачку.
Рейтинг дріжджів
Порівняємо марки цієї продукції, щоб зрозуміти, які дріжджі найкращі для самогону. Зробимо це на прикладі чотирьох найбільш затребуваних товарів.
Приклад 1: Alcotec 48 Turbo
Це британські сухі турбо дріжджі. З їх допомогою можна отримати якісну брагу всього за 2 доби, за умови, що ви додасте в сусло 6 кг цукру і підтримуватимете температуру від 20 до 35 градусів. І тут фортеця браги буде 14%. Щоб підняти спиртову частку до 20%, треба використовувати 9 кг цукру для сусла та витримувати температуру від 18 до 24. За таких умов бродіння займе від 7 до 10 діб.
Alcotec 48 Turbo вибирають за такі якості:
- Висока швидкість виготовлення браги.
- Можливість одержання сировини міцністю 20%.
- Невелика витрата. Для отримання 25 літрів браги потрібно всього 130 г сухих дріжджів (одна пачка).
- Відсутність стороннього присмаку та запаху у самогону.
Цей продукт має один недолік — вимогливість до температурного режиму. Якщо не дотримуватися вказаної виробником температури, можна зіпсувати сусло.
Приклад 2: Double Snake C 48
Ці турбо дріжджі теж здатні переробити до 7 кг цукру за 2 доби. Але якщо треба отримати брагу з 20%-вою спиртовою часткою, буде потрібно витримка до 10 діб. Цукру теж знадобиться більше. Краще покласти у сусло 9 кг цукру.
Працюючи з цими турбо-дрожжами треба пам'ятати, що температура сусла має бути не більше 30. В іншому випадку брага не вийде. Але за дотримання всіх умов ви зможете виробити до 25 л якісної сировини для самогону з однієї пачки сухих Double Snake .
До корисних якостей цієї продукції варто віднести:
- Простоту застосування. Турбо-дріжджі не потрібно заздалегідь активувати. Їх достатньо висипати в ємність виготовлення браги, щоб запустити процес переробки.
- Максимальну концентрацію спирту завершальному етапі.
- Приємний смак та запах браги. Сировина для самогону пахне фруктами. Воно виходить газованим, що нагадує за смаком і легкістю гарне шампанське.
- Економна витрата.
До недоліків цих штамів можна віднести лише чутливість до підвищеної температури.
Приклад 3: Білоруські дріжджі
Білорусь випускає найекологічнішу продукцію. Сухі штами мінського виробника підходять і для кулінарних завдань, і виготовлення самогону. За допомогою цього порошку можна отримати брагу із вмістом спирту до 18%. Але процес триватиме близько 12 діб.
Зроблена з цієї сировини брага містить безліч вітамінів, амінокислот та інших корисних речовин. У ній дуже мало метанолу, сивушних олій та інших токсичних складових.
Перед використанням порошок потребує активації. Його треба висипати у воду з розчиненим цукром та залишити на півгодини при температурному режимі 30-35. На одну пачку потрібно до 3 літрів води. Потім можна буде додавати решту рідини та досипати цукор.
Плюси мінської продукції:
- Практично не піниться.
- Містить мінеральні речовини та вітаміни, корисні для здоров'я людини.
- Не надає бразі стороннього присмаку та запаху.
- Дозволяє створювати сировину зі спиртовою часткою до 18%.
Але недоліками тут можна вважати необхідність активації та тривалий термін переробки цукру. Якщо ви готові чекати щонайменше 10 діб, сміливо використовуйте ці штами.
Приклад 4: Bekmaya
Для швидкого виготовлення напоїв підходить російська продукція Bekmaya . Її можна використовувати і для кулінарних цілей. Ці штами не вимагають попередньої підготовки. З них легко отримати основу самогону, якщо розчинити 5 кг цукру в 25 літрах води. Туди треба буде додати пачку дріжджового порошку. Замість цукру можна використати будь-які солодкі склади.
Цей порошок:
- Не піниться.
- Не потребує активації.
- Продається за низькою ціною, яка не впливає на якість.
- Надає напоям приємного здобного аромату.
Але за допомогою цих штамів можна отримати сировину із вмістом алкоголю не більше ніж 12%. Також треба враховувати гучність вирування під час переробки. Чан не можна ставити у спальні чи поруч із нею.
Розглянута тут інформація дає лише узагальнену довідку з дріжджових порошків. Вона допоможе зрозуміти, які турбо-дріжджі краще для браги із цукру, і спробувати застосувати знання на практиці. Але осмислені висновки ви можете зробити після самостійно проведених експериментів.
#самогонныйаппарат #самогонный_аппарат #дистиллятор #самогон #подарок #самогонный аппарат #змеевик #сухопарник #барботер #спирт #вино #коньяк #водка #брага #виски #настойка #наливка #алкоголь #перегонныйкуб #алкоголик #дистилятор #пиво #бренди #самогоноварение #коньякрецепт #скороварка #автоклав #спиртзавод
Авторский самогонный аппарат https://samogon.net.ua