ТОП 10 найміцніших алкогольних напоїв у світі
Алкоголь вживають у чистому вигляді, використовують у коктейлях та застосовують у кулінарії. За світовими стандартами міцним називають напої 20% і вище. У РФ цей кордон дорівнює 28%. Але в деяких видів показник етилового спирту сягає 60 і навіть 90.
10. Bombay Sapphire, 47%
Джин випускають у світло-синій пляшці, що запам'ятовується, нагадує сапфір. Фортеця варіюється. До складу входить 10 компонентів, до яких, крім традиційного ялівцю, відносяться коріння лакриці та фіалки. Один з найдорожчих джинів з оригінальним ароматом лимона та апельсина.
9. Domaine de Jauline, 48,3%
Арманьяк зроблений у Франції та має 37-річну витримку. Напій має аромат кави, тютюну, фруктів і шоколаду. Щоб уловити всі ноти смаку, його вживають у чистому вигляді. Рідина пофарбована в янтарно-золотистий колір із мідними відтінками.
8. Grappa Agricola Bepi Tosolini, 50%
Прозорий італійський напій з ароматом ягід та родзинок настоюється на виноградних кісточках та стеблах. Після Другої світової війни грап стали витримувати в бочках з ясена. Це забезпечило запам'ятовується запах. Випускається у колекційних дизайнерських пляшках. Невеликі партії дають змогу ретельно контролювати виробництво.
7. Glenfarclas, 60%
Аромат та смак шотландського віскі досягається за рахунок талої води, відфільтрованої природним шляхом та використання дубових бочок. У напою відтінки горіхів, ванілі, меду та цитрусів. До складу включають солод, висушений на торфі, що додає яскравості запаху. Фортеця залежить від витримки. При максимальному терміні смаку з'являються грушеві нотки.
6. Snake Venom, 67,5%
Після кількох невдалих спроб шотландці нарешті створили міцне пиво. Напій зберіг класичний смак і аромат хмелю та солоду, але став гострішим за традиційний варіант.
5. Чача, 70%
Запатентований грузинський напій роблять із винограду сорту Ізабелла. У його виробництві не використовуються дріжджі та цукор. Існує традиційний спосіб перевірки міцності та якості напою: змочений у чачі палець підпалюють і, якщо вогонь гасне, не завдаючи біль, отже, всі вимоги до виготовлення дотримані.
4. Bacardi 151, 75,5%
Для виробництва янтарно-золотого рому використовують дріжджі, патоку та очеретяний сироп. При збовтуванні пляшки на її стінках повинен утворюватися маслянистий наліт. Напій має смак ванілі та фруктів з домішкою дубових ноток. Через міцність використовують у складі коктейлів. У чистому вигляді вживають лише при правильно підібраних закусках.
3. Jacques Sonaux Black, 85%
Іспанський абсент названо на честь відомого дегустатора. Відмінна риса цього напою з урахуванням полину – відсутність спиртового запаху. Пурпурно-чорний колір досягається за рахунок додавання смородини. Абсент має вершковий присмак із елементами анісу.
2. Everclear, 95%
На відміну від звичних ягідно-фруктових напоїв, у цього лікеру немає запаху і смаку. Його вживання заборонено на території 13 штатів США через відсоток вмісту спирту. За рахунок чого виробники досягають такого рівня фортеці, невідомо, т.к. рецепт тримається у секреті. Відомо лише про кілька ступенів фільтрації та обробки. У чистому вигляді не вживають, але часто використовують для надання фортеці коктейлям. Американський напій потрапив до Книги рекордів Гіннеса.
1. Wratislava Spiritus, 96%
Польська горілка виробляється на основі пшениці та картоплі. Через відсоток міцності напій не вживають у чистому вигляді. Не має яскраво вираженого запаху та завдяки багаторівневій системі фільтрації використовується в кулінарії.
У кожній країні є улюблений алкоголь. Про шкоду цих напоїв написано та сказано багато. Але деякі дослідники стверджують, що в мінімальних дозах продукція, що містить спирт, здатна надавати і позитивний вплив на організм.