Існують правила, які дозволяють безпечно вживати міцні алкогольні напої.
Ці правила дозволять зробити шкоду мінімальною та уникнути небезпеки. Основним, можна вважати те, що змішувати різні алкогольні напої може бути вкрай шкідливим для вашого здоров'я, а також викликати похмілля, пише
Головна причина похмілля – невдалі експерименти зі змішуванням спиртних напоїв – горілки та шампанського, вина та пива, коньяку та віскі. Всі напої виготовлені з різної сировини, яка дає різні домішки. Вони й посилюють детоксикацію організму. Щоб на ранок не боліла голова, не нудило і не було слабкості, треба намагатися пити напої однієї групи.
Зернові спирти. Основні міцні напої, які виробляють із зернових, це горілка та віскі. До них можна додати й безліч національних – українську горілку, литовську семану, японську горілку, німецький шнапс.
Виноградні спирти. Напої цієї категорії готують із вина та віджимків. Яскравий представник – бренді. Російською мовою, це брага на фруктах і ягодах без будь-яких сторонніх добавок - ароматичних і смакових. Щоправда, на відміну від браги, бренді вважається міцним алкогольним напоєм. Найзнаменитіший бренді виробляють у Франції – це арманьяк.
Фруктові та ягідні спирти. Це те саме бренді, тільки настояне на яблуках і грушах, абрикосах і персиках, полуниці та малині.
Спирти із цукрової тростини. Цукрова тростина, а точніше чорна патока – основний продукт для виготовлення найміцніших алкогольних напоїв. Найтрадиційніші – ром і кашасе.
Ароматизовані спирти. Їх виробляють на будь-якому спирті – з чорної патоки, зернових, фруктів – і ароматизують будь-якою рослинною сировиною. Напій виходить безбарвним, але із стійким запахом ароматичних компонентів. На основі отриманого продукту виготовляють такі напої як джин, аквавіт та абсент.
Спирти з агави. З соку блакитної агави роблять текілу та напій під назвою сотол. Із самої рослини виготовляють мескаль.
Змішувати чи не змішувати алкоголь, виготовлений на різних спиртових базах, справа індивідуальна. Зрештою, не всі напої так непоєднувані між собою. Наприклад, французи вже багато років запивають вино коньяком. На ранок у них не спостерігається жодного похмілля.
Авторские самогонные аппараты
https://samogon.net.ua