27.05.2021
Головне при вживанні алкоголю - зберігати тверезість розуму, щоб потім не шкодувати про сказане або зроблене. Або не відлетіти до Ленінграда. Якщо не пити неможливо, пийте, але не п'янійте. Як це зробити, розкажуть токсикологи, наркологи та просто досвідчені застільники.
1. Сорбенти
- До застілля випийте активоване вугілля. Вугілля – сорбент. Вбиратиме під час пиятики спирти та сивушні олії. До речі, і після ливань прийміть кілька таблеток, щоб ранок був активним і бадьорим.
2. Ферменти
- Крім сорбентів, добре випити до і після вечірки ферменти, наприклад, Мезим. Панкреатин, що міститься в ньому, допоможе розщепити не тільки їжу, а й алкоголь. Випите швидше утилізуватиметься і виводитиметься, а ви – тверезіти. Актуально, якщо справді потрібно пити і не п'яніти. Всім іншим Мезім протипоказаний. Ясна голова і легкий шлунок стане приводом ще випити, тобто повернутися в попередню кондицію.
3. Тіамін
- Виявляється, вітамін В1 (тіамін) сприяє синтезу ацетил КоА – ферменту, який бере участь у переробці алкоголю. Прийняли зранку порцію – і ввечері готові до застілля.
4. Щеплення
- 50 г коньяку або горілки, випиті за пару годин до застілля, активують механізми переробки алкоголю в організмі і дозволять пити і тверезіти швидше, якщо, звичайно, тверезість розуму входить у ваші плани на цю вечірку.
5. Не змішувати
- Щодо правила «не змішувати», не все так однозначно. Алкоголь, зроблений з однакової сировини, як, наприклад, коньяк та вино чи віскі та пиво, змішувати можна. А ось комбінувати напої різної природи справді не варто. Горілка, до речі, не поєднується ні з чим.
6. Про «запівон»
- Жодних газованих і цукромістких напоїв в організм під час застілля потрапляти не повинно. Гази посилять всмоктування алкоголю, а глюкоза конкуруватиме за розщеплення. Щодо натуральних соків – в принципі можна. Фруктоза не конкурує із алкоголем. Крім того, натуральний сік знизить агресивну дію спирту на слизову.
7. Кислі закуски
- Налягайте на кислі закуски – лимони, квашену капусту. Кислоти нейтралізують дію алкоголю. До речі, саме кислою, а не мінеральною водою, потрібно похмелятися на ранок. Мінералка лужить організм, pH якого і без того зрушений у лужний бік через виливи напередодні.
8. Дикі танці
- Відчули сп'яніння – кидайтесь у танці. Ну або просто активно рухайтеся. Рух прискорить обмін речовин та процес розщеплення алкоголю.
9. Легкий шлунок
- Щодо гарної закуски – будьте обережні. З гарною закускою п'янієш повільніше, але напиваєшся зрештою сильніше. Так, у перші години застілля, що активно закушує, дійсно майже не п'яніє. Їжа замілює всмоктування алкоголю. Але важливо розуміти, що алкоголь нікуди не подіється. Він обов'язково всмокчеться - тільки пізніше. І той, хто тримався молодцем на початку застілля, до кінця може виявитися обличчям у салаті. Лікарі кажуть, майже всі випадки тяжкого алкогольного отруєння пов'язані із рясною закускою.
10. Експрес-тверезин
- Ну а якщо не втрималися і таки напилися, а бути в свідомості треба, попросіть нашатиря. Нашатир приводить до тями навіть мерців п'яних. Змочену нашатирним спиртом ватку піднесіть до носа, вдихніть. Через 20-30 секунд реальність почне набувати осмислених рис.
Самогонный аппарат https://samogon.net.ua
Джерело: Самогонный аппарат