Шанувальники домашнього самогоноваріння постійно експериментують з новими рецептами, підбирають різні види вихідної сировини для приготування браги, щоб отримати в результаті незвичайний напій із цікавими смаковими якостями та ароматом. Одним із таких варіантів можна назвати рецепт самогону з пива, що дозволяє приготувати в дефлегматоре справжній крафтовий віскі, яким ви зможете здивувати друзів. Приготувати пивовицю набагато легше порівняно з традиційним віскі. Технологія отримання дистиляту проста, не вимагає використання дріжджів та цукру. При цьому він добре набирає градуси, має характерний аромат і смак.
Підбір пива
Вибір вихідної сировини – ключовий етап у самогоноваренні. Тому важливо визначити, чи можна вигнати самогон із пива. Від його вибору залежить якість напою.
Для перегонки дистиляту не рекомендується використовувати пляшечне або баночне пиво. Для підвищення терміну зберігання воно проходить пастеризацію. Консерванти, що містяться в його складі, перешкоджають бродінню. Це заважає приготуванню браги. Для самогону краще брати живе розливне пиво, яке не пастеризують. Підійде навіть прострочений пінний напій. Пити його не рекомендується - це не тільки не принесе задоволення, але і може бути небезпечним для здоров'я. Для перегонки таке пиво цілком годиться. Взяти його можна з великою знижкою на пивзаводі чи пивних магазинах.
Додавати цукор та дріжджі для браги на пиві для самогону не потрібно. У сировині вже є алкоголь. Тому штучна стимуляція процесу бродіння може лише нашкодити. І тут брага скисне.
Приготування пивного самогону
Перед тим, як зробити з самогон пива, необхідно підготувати інгредієнти. Для браги за традиційним рецептом потрібно 5 літрів пива міцністю 4-5 градусів та 0,5 літра води.
Дегазація
Обов'язковий етап приготування самогону – дегазація пива. Її проводять для позбавлення від піни, яка може перейти в дистилят і зашкодити його смаку.
Для дегазації підготовлену бражну суміш наливають у перегінний куб і ретельно перемішують ложкою. Об'єм суміші повинен становити не більше 30% об'єму куба. Перемішувати пиво потрібно доти, доки з поверхні практично повністю не зникне піна. Після цього її витримують близько 1 години із відкритою кришкою.
Після такої процедури у складі суміші практично не залишається вуглекислого газу, який міг би зіпсувати смак готового напою.
Перша перегонка
Продуктом першої перегонки буде попередній дистилят, необхідний подальшої роботи. У традиційних рецептах самогон поділяється на фракції:
- "Голови";
- "тіло";
- "хвости".
В цьому випадку властивості сировини ускладнюють такий поділ, тому його можна не проводити.
Для перегонки куб підключається до самогонного апарату. Далі починають поступове нагрівання на повільному вогні. Не допускається занадто швидке нагрівання браги, оскільки це може призводити до її спінювання.
У міру нагрівання суміші на виході з'являтимуться перші краплі самогону, відчуватиметься виразний хмільний запах. Вихід збирають доти, доки фортеця виходу не знизиться до 30 градусів. Об'єм дистиляту, отриманого з 5 літрів пива після першої перегонки, становитиме близько 0,5-0,6 літрів. Кількість алкоголю у ньому визначають з допомогою спиртометра.
Повторна перегонка
Для підвищення міцності самогону та покращення його смаку проводиться повторна перегонка з поділом на фракції. Первинний дистилят розбавляють водою (близько 20% загального обсягу). Перегінний куб потрібно ретельно вимити та налити в нього отриману суміш.
Перегонка проводиться також на повільному вогні. Фракція "голови" - це перші 8-12% виходу. Вона містить велику кількість сивушних масел та інших шкідливих домішок, тому не годиться у вживання та зливається. Після зливу голів відбирають тіло - фракцію, яка становить кінцевий продукт. Відбір триває доти, доки міцність виходу не знизиться до 40 градусів.
Після повторної перегонки вийде самогон 48-50 градусів об'ємом близько 400-450 мл.
Фільтрування та відстоювання
Щоб покращити якість та смак дистиляту, його рекомендують пропустити через вугільний фільтр. Якщо немає вугільного фільтра, можна виконати фільтрацію активованим вугіллям. На літр продукту потрібно близько 30 г вугілля. Після додавання сорбенту рідину витримують 6 годин і пропускають через ватно-марлевий фільтр високої густини для повного очищення від вугільних частинок.
Зверніть увагу, що виразний хмільний аромат у напою збережеться навіть після фільтрації. Смак самогону з пива специфічний. Частина любителів домашнього алкоголю можуть його не сприйняти, але свої любителі у нього обов'язково знайдуться. Дистилят перед вживанням краще витримати протягом 2-3 днів.
«Пивниця» з додаванням дріжджів та цукру
Є й інші рецепти, як перегнати пиво на самогон. Один із них – «пивовиця», брагу для якої отримують з додаванням дріжджів та цукру. За дотримання технології виходить напій з цікавим смаком, який оцінять багато любителів.
Рецепт «пивовиці» включає такі компоненти:
- пиво – 4 літри;
- дріжджі - сухі 25 г або пресовані 100 г, можна використовувати пивні дріжджі ;
- цукор – 1 кг.
Як і в попередньому рецепті, необхідно провести дегазацію пива, щоб унеможливити попадання вуглекислого газу в продукт та погіршення його смаку. Сировину наливають у ємність для бродіння і ретельно перемішують, поки не піде піна. Після перемішування пиво витримують близько 60 хвилин із відкритою пробкою. Далі до нього додають цукор і перемішують, поки він повністю не розчиниться. Дріжджі розводять водою відповідно до інструкції виробника та вливають у підготовлену суміш.
Отриману брагу ставлять під гідрозатвор на бродіння. Рекомендована температура у приміщенні становить 25-28 °C. Бродіння триває близько 7-11 діб. Готовність браги можна перевірити на смак. Вона має бути гіркуватою без солодкуватого присмаку.
Готову брагу переганяють за методом, описаним вище. Спочатку проводять першу перегонку, не поділяючи дистилят на фракції. Далі виконують повторну перегонку з розподілом на фракції. Забирають «голови», непридатні для вживання. «Тіло» відбирають, допоки міцність виходу не знизиться до 40 градусів.
Отриманий самогон рекомендується пропустити через вугільний фільтр поліпшення органолептики. Після відстоювання протягом 2-3 днів напій можна вживати.
Інші схожі напої
Пиво – далеко не єдиний вид сировини, який можна застосовувати для отримання дистиляту з неординарним смаком.
Є цікаві рецепти приготування самогону із солоду. Порівняно цукрово-дріжджовим способом, він складніший, вимагає більше часу. Проте аромат та смакові якості готового напою повністю окупають витрачені зусилля. Органолептичні показники продукту залежать від того, яка сировина взята для солоду. Його готують на ячмені, пшениці, житі, вівсі.
Саморобний алкогольний напій із хурми підійде, якщо ви любите експериментувати зі смаковими якостями. Його органолептика поєднує відчутний в'яжучий ефект із вираженою насолодою. Продукт виходить із приємним м'яким присмаком та ароматом. Перевага хурми полягає у підвищеному вмісті цукру, що сприяє інтенсивному дріжджовому зростанню та прискорює бродіння. Дистилят із хурми – досить рідкісний продукт. Це пов'язано із високою вартістю фрукта. Напій найбільш поширений у південних регіонах Росії, де хурма коштує дешевше.
Рецепти яблучного самогону дозволяють отримувати саморобний алкоголь, якість якого буде вищою, порівняно з традиційним цукровим дріжджовим. Яблука - зручна та недорога сировина, яка широко поширена в більшості російських регіонів. Витримка яблучного дистиляту на дубовій трісці дозволяє отримати французький кальвадос. Приготувати кальвадос можна також із груш. Рецепт буде аналогічним яблучному.
Традиційна сировина для самогоноваріння – буряк. Її застосування знижує витрати на кінцевий продукт. Однак приготувати якісний напій на буряках непросто. Потрібно точно дотримуватися технології бродіння і перегонки. Її порушення призводить до того, що отримана бурякова самогон даватиме швидке сп'яніння з повним букетом важких похмільних відчуттів.
https://samogon.net.ua