Процес варіння самогону тільки на перший погляд здається складним, довгим та стомлюючим. Насправді варто один-два рази виконати всі стадії процесу і приходить уміння та ясність. Важливо розуміти, що на всіх етапах слід витримати температурний режим, вказаний в інструкції до апарату, а також пропорції сировини. Саме температура і пропорції – два основні чинники отримання хорошого самогону.
Як же варити самогон у самогонному апараті? Перш ніж ви увімкнете дистилятор, необхідно приготувати вихідну сировину та брагу.
Приготування браги
На сьогоднішній день придумано десятки рецептів браги, які відрізняються вихідними інгредієнтами. Від цих компонентів залежить не тільки смак, аромат, а й міцність майбутнього самогону, а також наскільки швидко дозріє брага. Інгредієнтами для неї можуть бути фрукти, овочі, ягоди, солодові зернові, бобові і т.д. Крім них використовуються ще й дріжджі, які прискорюють процес дозрівання браги.
У чому краще готувати брагу? У великій (відповідній обсягу) харчовій ємності, яка мала кришку. Важливо закривати кришку негерметично, щоб виходили пари, що утворюються при бродінні.
Для процесу приготування браги оптимальною вважається температура 25-30 градусів, якщо буде холоднішою або спекотнішою – процес може сповільнитися або навпаки продукт швидко перекисне.
Скільки часу йде процес бродіння? Тут все залежить від температури та вихідної сировини. Терміни коливаються від 3 до 14 днів, але важливо не перетримувати брагу, оскільки тоді в ній накопичуються шкідливі речовини.
Готовність браги визначається за кількома параметрами: за середніми термінами, припиняється активне виділення вуглекислого газу, йде насолода, формується новий смак. Якщо всі ці параметри зійшлися, можна діставати самогонний апарат і починати перегонку і очищення браги.
Перегонка та очищення в самогонному апараті
Процес перегонки готової браги докладно описаний в інструкції до кожного апарату. Поетапно все робиться так:
-
брага заливається в перегінний бак (кількість браги вказується кожної конкретної моделі апарату);
-
починається нагрівання, яке відбувається на пальнику будь-якого типу (газового, індукційного, електричного), а потім і кипіння. У ході кипіння спиртові пари починають конденсуватися і потрапляють у сухопарник .
-
у сухопарнику відбувається процес очищення (відділення важких сивушних олій) та ароматизація спирту (ароматизація можлива, тільки якщо сухопарник розбірний).
-
далі пари охолоджуються за допомогою проточного холодильника, і виходить готовий продукт.
Цей процес описує перегонку в апараті-дистиляторі, якщо ж використовується апарат з колоною ректифікації, то все йде по-іншому. І у випадку з колоною ректифікації спирт виходить більш чистий і міцний.
Використовуючи різні види браги (яблучну, солодову), можна готувати різні види міцних напоїв, навіть оригінальних, таких як граппа, текіла. Важливо тільки точно дотримуватись дозування та рецептури і все вийти чудово.
З якої температури починається дистиляція спиртів самогону?
Зазвичай, як показує практика, перші краплі дистиляту з охолоджувача починають капати при температурі близько 82 градусів за біметалевим термометром на самогонному апараті. Саме в цей момент треба зменшити швидкість нагрівання перегінного бака та розпочати відбір "голів". Далі продовжувати виготовлення продукту із рекомендованою нами швидкістю.
До якої температури гнати?
З урахуванням всіх параметрів (кипіння парів спирту і т.д), а також з особистого досвіду, ми рекомендуємо гнати самогон до 96 градусів Цельсія за біметалевим термометром на самогонному апараті.
З якою швидкістю гнати?
У цьому питанні рекомендація однозначна – 1 крапля на виході із змійовика за секунду. За досвідом, можна гнати трохи швидше, але абсолютно неприпустимо, щоб самогон "лився струмком".
Скільки часу триває процес дистиляції?
До нас надходить велика кількість питань щодо часу дистиляції. Ми наведемо зразковий час, т.к. в апаратах різної конструкції та на різних плитах, з різними баками час буде різним. Візьмемо, наприклад, апарат Фенікс "Народний" на 15 літрів. При затоці в бак 10 літрів браги від початку дистиляції до закінчення проходить в середньому 2 години. Відповідно при затоці 15 літрів браги час дистиляції буде близько 3-х годин. Варто зазначити, що неприпустимо заливати перегінний куб "доверху", необхідно залишити простір між залитою брагою верхньою частиною перегінного куба мінімум 5 см. Це необхідно, щоб брага не почала "заливати" сухопарник.
Відбір "голів" та "хвостів" при перегоні
Справа ось у чому, у бразі крім спирту є маса домішок які нічого спільного зі спиртом не мають, проте вони летючі. Тому, як показує практика – перші 150 гр продукту (голову), як не шкода, необхідно вилити.
З "хвістом" справа трохи складніша, "хвіст" починається, коли фортеця самогону на виході падає до 30-35 градусів. Його їжаки в "тіло" самогону допускати не можна. Для безперервного контролю міцності продукту використовується пристрій "Папуга". Його Ви можете придбати в нашому магазині.
Однак, якщо Ви переганяєте самогон більше 2-х разів з очищенням молоком, то хвоста можна не боятися.
#самогонныйаппарат #самогонный_аппарат #дистиллятор #самогон #подарок #самогонный аппарат #змеевик #сухопарник #барботер #спирт #вино #коньяк #водка #брага #виски #настойка #наливка #алкоголь #перегонныйкуб #алкоголик #дистилятор #пиво #бренди #самогоноварение #коньякрецепт #скороварка #автоклав #спиртзавод
Авторский самогонный аппарат https://samogon.net.ua