Існують різні способи зробити продукт вільним від шкідливих домішок. Одні з них ефективніші, дія інших викликає велике питання. Щоб розібратися в цьому питанні розглянемо варіанти, що найчастіше використовуються в домашніх умовах.
Чому таке важливе очищення?
Отриманий у процесі перегонки розчин містить як етиловий спирт. Є в ньому ще й велика кількість шкідливих організму через свою токсичність компонентів. Деякі «умільці» вважають, що для очищення більш ніж достатньо розділити самогон на фракції. Але це зовсім негаразд.
Ацетон, фурфурол, ізопропіловий та ізоаміловий спирти – сполуки, що мають дуже високу токсичність. Навіть невелика кількість кожного з них здатна завдати величезної шкоди організму, що вже говорити про поєднання кількох речовин.
Щоб гарантовано позбутися шкідливих домішок, краще використовувати методи очищення з вторинною перегонкою. Недарма горілка, яка вважається «найчистішим» етил продуктом, що містить, переганяється до 5 разів! Який метод здатний дати результат близький до ідеального. Розглянемо найчастіше застосовувані:
- Активоване вугілля;
- Сорбент видалення альдегідів;
- Молоко;
- Олія рафінована;
- Яєчний білок;
- Фрукти;
- Заморожування;
- Сода;
- Марганцовка.
Вугілля
Мабуть, найкращий спосіб очищення. Більше того, його рекомендують застосовувати у поєднанні з іншими для підвищення їхньої ефективності. Ідеальний результат виходить при вторинній перегонці суспензії. Використовується деревне (березове або кокосове) вугілля в пропорції 50 г/1 л самогону. Більш технологічним методом є "фільтрація" самогону через шар активованого вугілля. Найвищою сорбційною ємністю має кокосове вугілля, яке у нас можна придбати на вагу, ціна якого трохи перевищує 10 у.о.
Сорбент для видалення альдегідів
Сорбенти видалення альдегідів застосовуються очищення елітних спиртних напоїв. Вони значно покращують "смакові" властивості та надають міцним алкогольним напоям особливої м'якості. Сорбент для видалення альдегідів не привносить в продукт, що очищається, ніяких запахів і присмаків. Можливо використаний у процесі перегонки, т.к. робоча температура сягає 150°С. Вартість матеріалу перевищує 20 у. за літр.
Молоко.
Ще один метод, який добре зарекомендував себе з повторною перегонкою. Білки молока (казеїн та альбумін) здатні пов'язувати токсичні речовини. Недарма на шкідливих виробництвах молоко видають безплатно! Триває цей процес приблизно тиждень. При цьому розчин спирту та молока потрібно періодично перемішувати.
Потім суміш фільтрується через вугільний фільтр і переганяється повторно. Для відмінного результату потрібно щонайменше 150 мл молока на 10 літрів спирту-сирцю.
Рафінована олія.
Ще один продукт, який спільно з вторинною перегонкою дозволяє отримати дуже якісний продукт. Витрата олії 20 мл на 1 літр розчину, що очищається. Концентрація спирту у ньому має перевищувати 20%, інакше ефективність буде низькою.
Олія вливається в ємність, суміш інтенсивно збовтується і настоюється у темному та прохолодному місці не менше половини доби. Після цього знімається плівка, що утворилася зверху, а сам розчин фільтрується і відправляється на повторну перегонку.
Яєчний білок.
Цей спосіб можна використовувати і при одиничній перегонці, але, як і будь-якого іншого методу, ефективність при повторній значно підвищується. На 1 літр розчину вживається білок 1-го яйця.
Для проведення процедури необхідна кількість білка (залежно від ємності посуду) вводиться в розчин, інтенсивно збовтується, настоюється деякий час (в ідеалі добу, але для тих, хто поспішає, вистачить години) і фільтрується через вугільний фільтр. Якщо його немає, можна використовувати вату або кілька шарів марлі.
Фрукти.
Як правило, використовуються для фінішного очищення отриманого розчину. Ще одним плюсом буде передача отриманому продукту смаку та аромату, що значно покращить його якість. Методика проста. У самогон опускають нарізані фрукти (наприклад, на 3 літри потрібно 1 велике яблуко) і настоюють кілька днів. Показником, що процес завершився, будуть волокна, що розшарувалися, використовуваного плоду.
Сода чи сіль.
Ефективність цього значно нижче перелічених раніше. Крім того, при використанні цього способу вторинна перегонка дуже рекомендована (читай обов'язкова). Сіль або сода висипається в готовий продукт (1 ст. ложка солі/1 чайна ложка соди на 1 літр), суміш збовтується та настоюється на добу. Далі самогон фільтрується.
Заморожування та марганцівка.
В Інтернеті часто описуються ці методи. Але, якщо ефективність першого їх нехай низька, але доведена. У другому випадку є дуже велика ймовірність завдати організму ще більшої шкоди.
купить самогонный аппарат https://samogon.net.ua