10 поширених міфів про алкоголь
Не дивно, що навколо спиртних напоїв існує безліч міфів та легенд різного ступеня достовірності.
Витримка. Якість. Ціна
Чомусь вважається, що чим алкоголь дорожчий — тим він якісніший і менш шкідливий. Через високу вартість елітний алкоголь п'ють потроху та повільно, для відчуття вишуканого смаку та власної важливості.
Зрозуміло, в «шляхетних напоях» міститься менше сивушних олій та іншої гидоти. Але етанол у них той самий, що й у самогоні.
Антистрес
Хтось дуже точно зауважив, що з горілкою проблеми стають не дуже важливими. Тобто алкоголь може, звичайно, допомогти на якийсь час про них забути. Але вони нікуди не йдуть, а лише накопичуються. Крім того, алкоголь — це справжнісінький депресант. Якщо людина перебуває у пригніченому стані, від прийняття спиртних напоїв воно лише погіршиться. Якщо хтось вважає, що потребує спиртного для зняття стресу чи виходу з депресії, найімовірніше, це ознака алкоголізму.
Забути і заснути
Алкоголь допомагає заснути. Але тут доречніше використати більш точне народне визначення - вирубатися. Тому що алкоголь – це не снодійне. Сон під впливом спиртних напоїв настає від дії токсинів на людський мозок. Насправді — від легкого отруєння. Алкоголь пригнічує фазу так званого швидкого сну і людина повноцінно не відпочиває та не відновлюється. Прокидатися з похміллям - то ще задоволення! Тривале ж вживання спиртних напоїв може призвести до порушення сну та хронічного безсоння.
Сто грамів для хоробрості
Алкоголь, стрімко всмоктуючись у кров, діє кору мозку, паралізуючи клітини вищих центрів нервової системи. Невелика доза спиртного справді знижує почуття реальності, створює відчуття ейфорії, розкутості та сприятливі умови для веселощів. Особливо у людей із загальмованими реакціями.
Чим сильніше алкогольне сп'яніння, тим більше людина втрачає контроль над своєю поведінкою, не може критично сприймати дійсність і здатна на несподівані визнання, одкровення, імпульсивні, необдумані та зухвалі вчинки. Алкоголь не додасть сміливості, але розблокує тупість.
«Для сугреву»
Алкогольні напої не дарма називають міцними. Їхнє вживання розширює судини, збільшує кровопостачання. Але при цьому посилюється тепловіддача організму. Алкоголь нагріває лише шкіру, яка дуже швидко віддає отримане тепло. Отже, зігріваючий ефект спиртного сильно перебільшений. Почуття тепла під впливом спиртного може непомітно призвести до переохолодження та смерті на морозі.
Для апетиту
У невеликих дозах міцний алкоголь здатний порушити апетит. Тільки це відбувається під впливом його варварських властивостей. Спирт активує вироблення шлункового соку одночасно руйнуючи слизову оболонку шлунка. Якщо перестаратися зі стимулюванням травних процесів за допомогою алкоголю, можна заробити гастрит та виразку.
Дієтичний продукт
В алкоголі немає калорій - найпоширеніша помилка! Чим міцніший спиртний напій — тим вища його енергетична цінність. Горілка, наприклад, не має поживних властивостей, але через спирт приносить в організм калорії у великій кількості. Крім того, все з'їдене разом із прийомом спиртних напоїв стає жировими запасами і позбутися їх дуже складно.
Для користі справи
У стані легкого сп'яніння справді легше працювати. Зростає швидкість розумових та рухових процесів. Щоправда, ненадовго. Під впливом алкоголю настає швидка стомлюваність, знижується концентрація уваги. А головне, результат роботи, зробленої під впливом спиртного, непередбачуваний. Можливо, при тверезому погляді на плоди своєї праці захочеться знову залити горе.
Легкий алкоголь – не алкоголь
Хтось, швидше за все, маркетологи пивоварних компаній впровадили в масову свідомість міф, що пиво — це не алкоголь. Або не зовсім алкоголь. Це зовсім не так! Спирт у пиві є, хоч і в розбавленому вигляді. При частому вживанні пива непомітно формується алкогольна залежність. З вином така сама історія. Вживання будь-яких спиртних напоїв веде до розвитку алкоголізму.
За здоров'я!
Алкоголь в невеликій дозі розширює судини, послаблює тонус судинної стінки і може короткочасно знизити артеріальний тиск, але разом з цим посилить частоту серцебиття. Обсяг крові, що «виштовхується», зросте, і тиск підскочить. У жодному разі не можна вважати алкоголь засобом від гіпертонії.
Також алкоголь абсолютно безсилий проти грипу та застуди. Спиртові настоянки, медово-спиртові суміші можуть лише нашкодити, оскільки послаблюють імунну систему. А запалене горло після такого лікування буде боліти ще сильніше. Можна випити невелику кількість підігрітого червоного вина або глінтвейну. Але лише невелике! У цьому випадку кількість якість не переростає.
"На примху"
Міф про те, що «справжній мужик» має вміти багато пити, вигадали ті, хто зловживає алкоголем. Твердження про те, що «алкоголь у малих дозах нешкідливий» та розмови про «культурне» розпивання — пастка для наївних людей. Усі алкоголіки починали з малих доз. Подивіться, до чого вони прийшли.
Алкоголь не допомагає від радіації, це підтвердили дослідження за допомогою мічених атомів. Спирт перерозподіляє радіонукліди по всьому організму, а не виводить їх. У поодиноких випадках відзначалося виведення з організму стронцію за допомогою вина «Каберне». Тож не варто вірити міфам і романтизувати алкоголь, лише здоровий спосіб життя забезпечить довге та щасливе життя.