Переваги та недоліки використання самогонного апарату з мідним змійовиком.
Зазвичай мідь вважається підходящою виготовлення перегінної апаратури. Найімовірніше таку славу вона отримала завдяки цілій низці вельми важливих властивостей. Доступність, простота обробки - звичайне кування дозволить створити виріб будь-якої форми і звичайно не забудемо про стійкість до корозії під дією елементів, що перебувають у бразі.
Але що ж у міді є такого, що навіть в епоху апаратів із нержавіючої сталі ми до неї не рідко повертаємось?
Завдяки дивовижній теплопровідності можна порівняти тільки зі сріблом, мідні вироби прогріваються швидко, і ми отримуємо економію тепла та часу за рахунок цього. Інша сторона хорошої теплопровідності теж на руку самогоннику - швидке охолодження, значить буде простіше з регулюванням температури під час перегонки.
Мідь бере участь у процесі утворення летких компонентів напою. Органічні кислоти створюють сполуки з міддю, які за певних умов можуть формувати нерозчинний залишок. На етапі дозрівання напою мідні компоненти поступово випадуть осад.
Мідні деталі обладнання благотворно впливають на запах вашого самогону, оскільки іони міді ефективно пов'язують сполуки сірки, ацеталі та аміаку, що мають дуже неприємне амбре завдяки більшій хімічній активності цього металу, ніж нержавіючих сплавів.
З практики випливає, що в процесі дистиляції з використанням мідних елементів хімічні сполуки, що відповідають за аромат напою, утворюються краще та більше. Вони і визначають якість витриманого у дубовій бочці віскі. Мідь, виступаючи каталізатором у низці реакцій, таких як: меланоїдиноутворення, карамелізація, дегідратація та процеси зміни цукрів, сприяє наданню напою ароматів ванілі, шоколаду, горіхових та пряних ноток, карамелі.
Мідь має не тільки покращує ефект, але і здатна зберегти продукт. Іони міді та непотрібні в самогоноваренні жирні кислоти, що мають неприємний запах (бутанова, гексанова, октанова, тощо) формують нерозчинні солі. Їх можна виявити на поверхні міді у вигляді забруднень та видалити після приготування дистиляту. Частину цих сполук, що потрапила в самогон, можна виявити на поверхні напою як зелену або коричневу маслянисту субстанцію і з легкістю видалити.
Взаємодія сполук сірки та сивушних олій при отриманні домашніх напоїв може призводити до утворення меркаптанів. Меркаптани – це органічні сполуки навіть у дуже малих кількостях, що мають виражений гнильний запах. Дистилят сильно втратить у дегустаційній оцінці за наявності у ньому таких домішок. Мідь може пов'язувати ці сполуки та видаляти неапетитні тухлі запахи.
З недоліків використання міді в ході отримання дистиляту, мабуть, лише догляд: вона потребує переодичної обробки лимонною кислотою після використання. Як кажуть, любиш смачний дистилят, люби та мідні тарілки чистити.
Підводячи підсумки з міді, слід підкреслити, що цей матеріал ідеально підходить для створення самогонних апаратів. Її висока теплопровідність разом із унікальними властивостями роблять мідь відмінним матеріалом, що дозволяє працювати з будь-якими типами спиртних напоїв.
Якщо Ви володієте самогонним апаратом з нержавіючої сталі, але хотіли б перейти на мідь, то найпростішим та ефективнішим способом буде заміна холодильника (змійовика) на мідний.
Выбрать нужные детали и приобрести можно на нашем сайте https://samogon.net.ua